O čem je skauting
Nabízíme Vašemu dítěti smysluplné a plnohodnotné trávení volného času. Základ programu jsou družinové schůzky, jejichž program tvoří různé hry, rukodělky a jiné aktivity rozvíjející dovednosti dětí. Schůzka se koná jednou týdně. Jednou do měsíce jsou společné akce celého oddílu, výpravy. Na výpravy jezdíme většinou do přírody, kterou prozkoumáváme pěšky, na kolech nebo na lyžích. Aktivitám mimo přírodu se samozřejmě nevyhýbáme a cílem našich výprav bývají také výstavy a jiné akce v Praze a ostatních českých městech.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se nám ozvat, rádi Vám odpovíme!

Chcete svému dítěti nabídnout...
... smysluplné trávení
volného času?
... partu, kde se o něj
nebudete bát?


Vlčušky - kluci a holky 7-11let
pondělí 17:00 - 19:00
čtvrtek 17:00 - 19:00

Šmudla - Bára Šefernová
773 597 926 bsefernova@seznam.cz
Skauti a skautky - kluci a holky 12-15let
úterý 17:00 - 19:00
středa 17:00 - 19:00

Anežka Pešicová
605 441 250 anezka.pesicova@seznam.cz
Naše klubovna se nachází kousek od kulaťáku, v Kafkově ulici č. 23. Dopravní spojení je sem buď autobusem na zastávku Kafkova/Vítězné náměstí, či tramvají nebo metrem na Dejvickou.
Na našich výpravách míříme většinou do přírody
Během výprav hrajeme různé hry, které děti všestraně rozvíjí
Naším oblíbeným sportem je frisbee
Vyvrcholením roku je letní tábor
V zimě rádi jezdíme běžkovat
Často kladené dotazy
  1. Proč nechat dítě vyrůst ve skautu?
    Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro mládež. Na rozdíl od zájmových kroužků přináší rozmanité aktivity a jeho cílem je celkový rozvoj dětí - od fyzického, přes rozvoj týmových a sociálních dovedností, až po důraz na hodnoty a morálku. To vše skauting podává lehce a přirozeně formou her a aktivit v přirozené partě mladých lidí!
  2. Kolik skaut stojí?
    Roční poplatek je 1150Kč, více informací najde zde. S dalšími výdaji je třeba počítat na víkendové výpravy (kolem 300Kč za výpravu) a letní tábor (kolem 3000Kč). Pokud dítě nemá vybavení do přírody (vhodné oblečení, spacák atp.) bude časem také potřeba. Nutno říct, že všechny peníze jdou přímo na program, materiál, jídlo atp. Všichni ve středisku jsou neplacení dobrovolníci.
  3. Kdo oddíl vede?
    Vedení skautských oddílů je podmíněné dvěma rozsáhlými zkouškami, které obsahují základy pedagogiky, didaktiky, práva, managementu a dalších disciplín. Kromě toho mají všichni vedoucí 40 hodinový zdravotnický kurz.
Nevyhovuje Vám termín schůzek?
Nevadí, své dítě můžete svěřit některému jinému oddílu, kde určitě prožije podobné zážitky jako u nás. Zkuste si svůj oddíl najít buď na webu našeho střediska, či na skaut.cz.